Dziennik treningowy - 5 Zalet dbania o wyniki cz. 4

5 Zalet dbania o wyniki w dziennikach treningowych Klienta

To czwarta część serii dlaczego jest ważny dziennik treningowy. Poznaj moje wcześniejsze argumenty przemawiające za skrupulatnym notowaniem wyników klientów/zawodników:

1. Szukamy przyczyn i możliwości poprawy treningu

Jeżeli przez długi czas klient lub Twój zawodnik nie może pobić swojego rekordu, to dzięki spojrzeniu w dziennik łatwiej będziesz mógł znaleźć rozpiętość czasową pozostawania w stagnacji. Dokładnie obliczysz, od ilu tygodni nie macie upragnionego progressu.

2. Dziennik treningowy to motywacja i duma

Dziennik treningowy to motywacja i duma

Jeżeli widzisz w dzienniku po kilku miesiącach czy latach ogromny postęp, jaki zrobił klient, na pewno będziesz mieć uczucie dobrze wykonanej roboty. Dla Ciebie to duma, dla zawodnika/klienta motywacja do dalszej pracy.

3. Konsultowanie wyników ze specjalistami

Czasami lepiej spojrzeć na coś z dystansu, by podejść do tematu na chłodno i znaleźć rzeczy do poprawy. Możesz pokazać dziennik innemu specjaliście i poszukać słabszych elementów całego planu. Czasami analiza wyników treningowych może być przy tym pomocna. Z dziennikiem przed oczami łatwiej Wam będzie rozmawiać.

Zawsze możesz podesłać takie wyniki do mnie — uwielbiam liczby :).

4. Nie same wyniki są najważniejsze

Celem treningowym może być poprawa wyniku, na przykład większy max w siadzie, lub poprawa techniki. W dzienniku, w sekcji notatek, możesz opisać technikę wykonanego ruchu. 

Przykładowo, zamiast zwykłego odnotowania maxa 160 kg w przysiadzie, zapisz: „Jeszcze można zejść głębiej”. Następnym razem klient ponowi wynik 160 kg, ale już z lepszym zakresem ruchu. To też jest progress!

5. Znajdź słabe i mocne strony

Zrób kilka testów i sprawdź, który wynik jest najsłabszy lub najlepszy. Oczywiście wypadałoby to z  czymś porównać. Może w dyscyplinie sportowej zawodnika są konkretne standardy? Jeżeli znajdziesz słabe strony klienta, a zrobisz to za pomocą dzienniczka, to właśnie na nich możesz się skoncentrować. Z kolei znając jego mocne strony, będziesz wiedział, żeby je zawsze wykorzystywać. 

Teraz już chyba nie masz żadnych wątpliwości, że dziennik treningowy jest Ci potrzebny. Dzięki niemu Twój klient zrobi progress jako sportowiec (nawet sportowiec-amator), a Ty jako trener.
 

Podziel się - udostępnij

Podziel się tym wpisem jeżeli uważasz,  że może się przydać innym trenerom.  Na pewno masz ich wśród znajomych. Twoje działanie może poprawić jakość usług trenerów, to z kolei przełoży się na wynagrodzenia od Waszych klientów, dzięki.