Dlaczego warto prowadzić dziennik treningowy Zawodnika lub Klienta cz. 1

Dziennik treningowy dla Klienta i Zawodnika

W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto poświęcać czas na robienie notatek i  dlaczego dziennik treningowy klientów lub zawodników jest tak ważny. Nie bez powodu napisałem o poświęcaniu czasu. Dbanie o dobre dane kosztuje więcej niż kilka minut, jednak spróbuję Ci udowodnić,  że warto to robić.

Żeby zobrazować sytuację, posłużę się przykładem małego przedsiębiorcy. Przedstawiam Ci Darka, właściciela przedsiębiorstwa, który nieustannie stara się, żeby jego firma dobrze prosperowała.  Niejednokrotnie walczy z podatkami, urzędami i innymi przeciwnościami. Pewnie tak jak Ty na swoim rynku pracy. Darek, mimo zawiłości przepisów i innych przeszkód, razem ze swoim księgowym dokładnie dba o kontrolę kosztów i przychodów. Musi zbierać dane, aby wiedzieć, czy przychody przewyższają koszty. 

Analizuje i wyciąga wnioski. Poprawia to, co nie przynosi efektu. 

Teraz wyobraź sobie firmę, która działa spontanicznie. Takich jest przecież sporo. Tu przedsiębiorca Janusz nie wie dokładnie, czy koszty są minimalizowane. Nie ma pojęcia, czy i jak może sprawić, że przychody będą większe. Janusz nie dowie się tego, póki porządnie nie zadba o analizę kosztów i przychodów.  

Dziennik treningowy to jeden z elementów dziennika kosztów i przychodów trenera. 

Dziennik treningowy Klienta i Zawodnika

Czy inwestycja czasu zwraca się

Jeśli poświęcasz czas na postępy swoich podopiecznych, to czy inwestycja tego czasu się zwraca? Czy Twoi klienci lub zawodnicy robią postępy adekwatne do czasu, który im poświęcasz?

A może prowadzisz swoich klientów/zawodników w taki sposób jak Janusz firmę? Ćwiczysz z nimi, przygotowujesz do zawodów, może i zawodnicy osiągają jakieś wyniki, jednak czy na pewno wiesz, jak twoje koszty, czyli zaangażowanie w trening, mogą przełożyć się na zysk?

Jeżeli angażujesz się maksymalnie w treningi klienta, a on nie uzyskuje upragnionych rezultatów, to oboje tracicie czas. Jemu i, zakładam, Tobie zależy na postępach. Może to moment, kiedy warto poprawić stworzony przez Ciebie plan treningowy? Na jakiej podstawie trenujesz podopiecznych? Intuicji, odczuć, rozmowy?

Porównuj wyniki testów sprawności

Rób notatki z każdego treningu, notuj swoje obserwacje, odczucia, zmiany, które chcesz dokonać w planie. I najważniejsze — sprawdzaj i porównuj wyniki testów sprawności w określonych odstępach czasu. Przykładowo co cykl treningowy, co semestr, co miesiąc.

Poniżej przykłady które testy można wykonać by śledzić sprawność. Każda zdolność motoryczna jest ważna. 

Testy sprawności - dziennik treningowy

 

 

Jeżeli już Cię przekonałem do prowadzenia dziennika trenera, załóż konto i zacznij korzystać z serwisu, który to ułatwi. Potrzebujesz jeszcze twardych argumentów? Nie ma sprawy, przejdź do następnego artykułu 

Podziel się - udostępnij

Podziel się tym wpisem jeżeli uważasz,  że może się przydać innym trenerom.  Na pewno masz ich wśród znajomych. Twoje działanie może poprawić jakość usług trenerów, to z kolei przełoży się na wynagrodzenia od Waszych klientów, dzięki.