Fullprogress - Jak zacząć cz.1

Dlaczego Fullprogress?

“What gets measured, gets managed (improved).”
-- Peter Drucker --

“To, co możesz zmierzyć, możesz poprawić. “

Peter Drucker (1) to światowej sławy specjalista od zarządzania biznesowego. Jedną z kluczowych zdolności jest tutaj  efektywność rozumiana jako umiejętność robienia więcej, przy mniejszym nakładzie pracy.

Identycznie sytuacja wygląda w przypadku sportu. Zawodnicy chcą osiągać lepsze wyniki trenując mądrzej i nie.marnując energii na nieefektywne działania nie przynoszące pożądanych efektów. Sportowiec tak naprawdę walczy z czasem tak, aby móc w odpowiedni sposób przygotować się do kolejnych zawodów lub meczu. 

W treningu rekreacyjnym lub amatorskim ważne jest nie tylko dobre samopoczucie, lecz również postawiony sobie cel. Może  być nim dążenie do lepszego wyglądu,  zwiększenie siły czy  po poprawa ogólnej sprawności.

Fullprogress to narzędzie, które ma za zadanie pomóc Ci w monitorowaniu realizacji założonych celów. To dziennik treningowy, w którym będziesz mógł na bieżąco kontrolować swój trening i sprawdzać, czy nie marnujesz czasu.

Pierwszy krok stanowi określenie celu oraz metody pomiaru stopnia jego realizacji.   

Poza postępami, warto również mierzyć, czy Twoje wyniki nie spadają. Skupiając się na postępach w jednym obszarze, wiele osób zapomina o innych.  Dobrze jest wówczas kontrolować, czy nie robisz czegoś kosztem innego. Przykładowo, czy pracując nad wydolnością nie tracisz siły lub na odwrót.

Do mierzenia oraz analizowania Twoich postępów (w tym również czasu, w jakim udaje się je robić) służy Fullprogres.  To sposób na zaoszczędzenie cennego czasu.

Jak działa Fullprogress?

Fullprogress to program treningowy oparty o testy (Test Drive Progression - TDP ) oraz o 10 zdolności motorycznych. Są nimi: Kondycja, Szybkość, Wydolność, Zwinność, Siła, Moc, Mobilność, Balans, Celność oraz Koordynacja. 


 

Jak zacząć poruszać się w Fullprogress?

W Fullprogress rozróżniamy 3 scenariusze: 

Podziel się - udostępnij

Podziel się tym wpisem jeżeli uważasz,  że może się przydać innym trenerom.  Na pewno masz ich wśród znajomych. Twoje działanie może poprawić jakość usług trenerów, to z kolei przełoży się na wynagrodzenia od Waszych klientów, dzięki.